Bourns Inc. 4814P-T02-102LF
4814P-T02-102LF picture photo
Mfg. Part Number
4814P-T02-102LF
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 1K OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-T02-102LF.pdf
Availability of 4814P-T02-102LF
QUANTITY
4814P-T02-102LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-T02-102LF
Internal Part NumberEIS-4814P-T02-102LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-T02-102LF
Related Links4814P-T, 4814P-T02-102LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-T02-102LF Details Description
Related parts for 4814P-T02-102LF
OSC XO 7.3728MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.05A 336 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE CLR datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf