Bourns Inc. 4816P-1-220G
4816P-1-220G picture photo
Mfg. Part Number
4816P-1-220G
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-1-220G.pdf
Availability of 4816P-1-220G
QUANTITY
4816P-1-220G Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-1-220G
Internal Part NumberEIS-4816P-1-220G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-1-220G
Related Links4816P-, 4816P-1-220G Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-1-220G Details Description
Related parts for 4816P-1-220G
MOSFET N-CH 60V 3.1A SOT223 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 10MMX11MM 6.14" datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES .8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADH TRANSFER TAPE ATG DISPENSER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf