Bourns Inc. 4816P-1-333LF
4816P-1-333LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-1-333LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-1-333LF.pdf
Availability of 4816P-1-333LF
QUANTITY
4816P-1-333LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-1-333LF
Internal Part NumberEIS-4816P-1-333LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-1-333LF
Related Links4816P-, 4816P-1-333LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-1-333LF Details Description
Related parts for 4816P-1-333LF
IC ADC 10BIT 2.7V 1CH SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64VQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 5V datasheet.pdf
RELAY REED 4PST 1A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED DVR PHOTO FLASH UNCASED datasheet.pdf
CAP CER 6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf