Bourns Inc. 4816P-1-431LF
4816P-1-431LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-1-431LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 430 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-1-431LF.pdf
Availability of 4816P-1-431LF
QUANTITY
4816P-1-431LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-1-431LF
Internal Part NumberEIS-4816P-1-431LF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-1-431LF
Related Links4816P-, 4816P-1-431LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-1-431LF Details Description
Related parts for 4816P-1-431LF
SANTOPRENE CLAMP ST-PLATE 1" datasheet.pdf
CABLE CLAMP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-12VOUT 3W datasheet.pdf
IC RCVR DGTL AUD 192KHZ 28TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.5K OHM 1% 5W datasheet.pdf
ER 30C 6#12 24#16 SKT RECP WAL datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 3.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf