Bourns Inc. 4816P-1-821LF
4816P-1-821LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-1-821LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-1-821LF.pdf
Availability of 4816P-1-821LF
QUANTITY
4816P-1-821LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-1-821LF
Internal Part NumberEIS-4816P-1-821LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-1-821LF
Related Links4816P-, 4816P-1-821LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-1-821LF Details Description
Related parts for 4816P-1-821LF
CONN RCPT 10POS RT ANG PRESS FIT datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 1170A DO200AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC PWR SPLY STEP DOWN 32-TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 2W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf