Bourns Inc. 4816P-R2R-104LF
4816P-R2R-104LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-R2R-104LF
Brief Description
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-R2R-104LF.pdf
Availability of 4816P-R2R-104LF
QUANTITY
4816P-R2R-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-R2R-104LF
Internal Part NumberEIS-4816P-R2R-104LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeR2R Ladder
Resistance (Ohms)100k, 200k
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins16
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-R2R-104LF
Related Links4816P-R, 4816P-R2R-104LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-R2R-104LF Details Description
Related parts for 4816P-R2R-104LF
CAP TANT 680UF 2.5V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
CABLE 3POS R/A SOCKET 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 16 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
CONN HEADER FEMALE 2MM datasheet.pdf