Bourns Inc. 4816P-T01-474LF
4816P-T01-474LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-474LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-474LF.pdf
Availability of 4816P-T01-474LF
QUANTITY
4816P-T01-474LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-474LF
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-474LF
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T01-474LF
Related Links4816P-T, 4816P-T01-474LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T01-474LF Details Description
Related parts for 4816P-T01-474LF
HDWR SPACER REAR MNT BLK S2 SER datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 430 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.3A 8VSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 562 I/O 1020BGA datasheet.pdf
CONN HDR 86POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 8V 240W datasheet.pdf