Bourns Inc. 4816P-T01-621
4816P-T01-621 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-621
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 620 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-621.pdf
Availability of 4816P-T01-621
QUANTITY
4816P-T01-621 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-621
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-621
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)620
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T01-621
Related Links4816P-, 4816P-T01-621 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T01-621 Details Description
Related parts for 4816P-T01-621
VOLTMETER 2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V Y5V 2220 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 5A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 300MA SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
INSIDE CORNER FITTING ADJUST datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf