Bourns Inc. 4816P-T01-621LF
4816P-T01-621LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-621LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 620 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-621LF.pdf
Availability of 4816P-T01-621LF
QUANTITY
4816P-T01-621LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-621LF
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-621LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)620
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)