Bourns Inc. 4816P-T02-152
4816P-T02-152 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-152
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 1.5K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-152.pdf
Availability of 4816P-T02-152
QUANTITY
4816P-T02-152 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-152
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-152
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-152
Related Links4816P-, 4816P-T02-152 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-152 Details Description
Related parts for 4816P-T02-152
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 6"X5YD datasheet.pdf
MOD ME 9210 8MB SDRAM 4MB FLASH datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 8GBIT datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 5C datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 2700K 2X6 MCPCB datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf