Bourns Inc. 4816P-T02-202LF
4816P-T02-202LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-202LF
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 2K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-202LF.pdf
Availability of 4816P-T02-202LF
QUANTITY
4816P-T02-202LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-202LF
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-202LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-202LF
Related Links4816P-T, 4816P-T02-202LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-202LF Details Description
Related parts for 4816P-T02-202LF
FIXED IND 330NH 370MA 480 MOHM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
WIREWAY 3" NIPPLE 2.5X2.5" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
FUSE 2.5A 250V AXIAL datasheet.pdf