Bourns Inc. 4816P-T02-221
4816P-T02-221 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-221
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 220 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-221.pdf
Availability of 4816P-T02-221
QUANTITY
4816P-T02-221 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-221
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-221
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-221
Related Links4816P-, 4816P-T02-221 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-221 Details Description
Related parts for 4816P-T02-221
MOSFET 2P-CH 20V 5A 8DSO datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT THRHOLE DR datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
BRUSH MOTOR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf