Bourns Inc. 4816P-T02-223LF
4816P-T02-223LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-223LF
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 22K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-223LF.pdf
Availability of 4816P-T02-223LF
QUANTITY
4816P-T02-223LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-223LF
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-223LF
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-223LF
Related Links4816P-T, 4816P-T02-223LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-223LF Details Description
Related parts for 4816P-T02-223LF
FIXED IND 2.2MH 50MA 33.8 OHM TH datasheet.pdf
IC REG DL BST/LINEAR SYNC 24VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.05 OHM 5% 15W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf