Bourns Inc. 4816P-T02-332
4816P-T02-332 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-332
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-332.pdf
Availability of 4816P-T02-332
QUANTITY
4816P-T02-332 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-332
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-332
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-332
Related Links4816P-, 4816P-T02-332 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-332 Details Description
Related parts for 4816P-T02-332
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
HEAT SHRINK PVC .5" X 25' datasheet.pdf
CONN CAP DB9 SOCKET W/FLANGE datasheet.pdf
M37560 EMULATOR KIT (EK) FOR PC4 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT PTH /CLIP DR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V D2PAK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 272 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf