Bourns Inc. 4816P-T02-334LF
4816P-T02-334LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-334LF
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 330K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-334LF.pdf
Availability of 4816P-T02-334LF
QUANTITY
4816P-T02-334LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-334LF
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-334LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-334LF
Related Links4816P-T, 4816P-T02-334LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-334LF Details Description
Related parts for 4816P-T02-334LF
SENSOR MAGNETIC CYLINDER REED datasheet.pdf
IC FLASH CONFIG 16M 8LAP datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf