Bourns Inc. 4816P-T02-684
4816P-T02-684 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-684
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 680K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-684.pdf
Availability of 4816P-T02-684
QUANTITY
4816P-T02-684 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-684
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-684
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-684
Related Links4816P-, 4816P-T02-684 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-684 Details Description
Related parts for 4816P-T02-684
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IMPACT DC 4X10 GL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 12C 4CH 16LFCSP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
ST-5EP1N8AA500S datasheet.pdf
TRANS NPN 180V 0.6A SOT523 datasheet.pdf