E-T-A 482-G313-J1M1-B2S0-1.5A
482-G313-J1M1-B2S0-1.5A picture photo
Mfg. Part Number
482-G313-J1M1-B2S0-1.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.5A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
482-G313-J1M1-B2S0-1.5A.pdf
Availability of 482-G313-J1M1-B2S0-1.5A
QUANTITY
482-G313-J1M1-B2S0-1.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 482-G313-J1M1-B2S0-1.5A
Internal Part NumberEIS-482-G313-J1M1-B2S0-1.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series482
Breaker TypeThermal
Current Rating1.5A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)482-G313-J1M1-B2S0-1.5A
Related Links482-G313-J1, 482-G313-J1M1-B2S0-1.5A Datasheet, E-T-A Distributor
482-G313-J1M1-B2S0-1.5A Details Description
Related parts for 482-G313-J1M1-B2S0-1.5A
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2 OHM 5% 300W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 12NS 48TQFP datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM VERT OR datasheet.pdf