E-T-A 482-G323-J1M1-B2S1-10A
482-G323-J1M1-B2S1-10A picture photo
Mfg. Part Number
482-G323-J1M1-B2S1-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
482-G323-J1M1-B2S1-10A.pdf
Availability of 482-G323-J1M1-B2S1-10A
QUANTITY
482-G323-J1M1-B2S1-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 482-G323-J1M1-B2S1-10A
Internal Part NumberEIS-482-G323-J1M1-B2S1-10A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series482
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)482-G323-J1M1-B2S1-10A
Related Links482-G323-J1, 482-G323-J1M1-B2S1-10A Datasheet, E-T-A Distributor
482-G323-J1M1-B2S1-10A Details Description
Related parts for 482-G323-J1M1-B2S1-10A
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 18V 1A SOT363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GREY PLASTIC CABLE SEAL PG 42 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf