E-T-A 482-G512-K1M1-F6S1-40A
482-G512-K1M1-F6S1-40A picture photo
Mfg. Part Number
482-G512-K1M1-F6S1-40A
Brief Description
CIR BRKR THRM 40A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
482-G512-K1M1-F6S1-40A.pdf
Availability of 482-G512-K1M1-F6S1-40A
QUANTITY
482-G512-K1M1-F6S1-40A Order Process
Ship out your order
Specifications of 482-G512-K1M1-F6S1-40A
Internal Part NumberEIS-482-G512-K1M1-F6S1-40A
Breaker TypeThermal
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)482-G512-K1M1-F6S1-40A
Related Links482-G512-K1, 482-G512-K1M1-F6S1-40A Datasheet, E-T-A Distributor
482-G512-K1M1-F6S1-40A Details Description
Related parts for 482-G512-K1M1-F6S1-40A
HEADR DUAL INLN .050"GR 100P SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.9UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES MO 2W 110K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 12POS datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.19 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
3 POS. FASTIN-FASTON CONNECTOR T datasheet.pdf