E-T-A 482-G700-R1M1-Z0S0-25A
482-G700-R1M1-Z0S0-25A picture photo
Mfg. Part Number
482-G700-R1M1-Z0S0-25A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
482-G700-R1M1-Z0S0-25A.pdf
Availability of 482-G700-R1M1-Z0S0-25A
QUANTITY
482-G700-R1M1-Z0S0-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 482-G700-R1M1-Z0S0-25A
Internal Part NumberEIS-482-G700-R1M1-Z0S0-25A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series482
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)482-G700-R1M1-Z0S0-25A
Related Links482-G700-R1, 482-G700-R1M1-Z0S0-25A Datasheet, E-T-A Distributor
482-G700-R1M1-Z0S0-25A Details Description
Related parts for 482-G700-R1M1-Z0S0-25A
BRAID NO-CLEAN SILVER .025"X25' datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 13.8VOUT 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 680 OHM 10SIP datasheet.pdf
D4N-8B2H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf