Bourns Inc. 4820P-2-223LF
4820P-2-223LF picture photo
Mfg. Part Number
4820P-2-223LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 22K OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-2-223LF.pdf
Availability of 4820P-2-223LF
QUANTITY
4820P-2-223LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-2-223LF
Internal Part NumberEIS-4820P-2-223LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-2-223LF
Related Links4820P-, 4820P-2-223LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-2-223LF Details Description
Related parts for 4820P-2-223LF
SOCKET PWR ENTRY 1P 1.5MM SNAPIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 10PF 10V 0201 datasheet.pdf
BOARD ADAPTER THDB-SUM datasheet.pdf
SWITCH KNOB KNURL 0.52" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
MOSFET N CH 60V 14A 8-SOP ADV datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSH 8PDT 0.5A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W T18 datasheet.pdf
2MM MGRID VHDR 26CKT datasheet.pdf