Bourns Inc. 4820P-2-682
4820P-2-682 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-2-682
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 6.8K OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-2-682.pdf
Availability of 4820P-2-682
QUANTITY
4820P-2-682 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-2-682
Internal Part NumberEIS-4820P-2-682
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-2-682
Related Links4820P, 4820P-2-682 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-2-682 Details Description
Related parts for 4820P-2-682
IC FPGA 171 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC 8 BIT 40 KSPS ADC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL 24VDC datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 64POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 10.5A 13 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 785MA 290 MOHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS HIGH 7PPM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT SKT datasheet.pdf