Bourns Inc. 4820P-2-682
4820P-2-682 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-2-682
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 6.8K OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-2-682.pdf
Availability of 4820P-2-682
QUANTITY
4820P-2-682 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-2-682
Internal Part NumberEIS-4820P-2-682
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-2-682
Related Links4820P, 4820P-2-682 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-2-682 Details Description
Related parts for 4820P-2-682
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
EXPANSION SECTION 10MM DATABOSS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
Crystal 16.2570MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6.5V 10W datasheet.pdf