Bourns Inc. 4820P-T01-122
4820P-T01-122 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-T01-122
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 1.2K OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-T01-122.pdf
Availability of 4820P-T01-122
QUANTITY
4820P-T01-122 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-T01-122
Internal Part NumberEIS-4820P-T01-122
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package40
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-T01-122
Related Links4820P-, 4820P-T01-122 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-T01-122 Details Description
Related parts for 4820P-T01-122
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC I2C SWITCH 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
HEADER 10 PIN SNL ROW GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 26POS datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf