Bourns Inc. 4820P-T02-682
4820P-T02-682 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-T02-682
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 6.8K OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-T02-682.pdf
Availability of 4820P-T02-682
QUANTITY
4820P-T02-682 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-T02-682
Internal Part NumberEIS-4820P-T02-682
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package40
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4820P-T02-682
Related Links4820P-, 4820P-T02-682 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4820P-T02-682 Details Description
Related parts for 4820P-T02-682
IC MUX DUAL RF VIDEO 4CH 28-DIP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.1K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf