E-T-A 483-TC-G11-J25-15A
483-TC-G11-J25-15A picture photo
Mfg. Part Number
483-TC-G11-J25-15A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
483-TC-G11-J25-15A.pdf
Availability of 483-TC-G11-J25-15A
QUANTITY
483-TC-G11-J25-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 483-TC-G11-J25-15A
Internal Part NumberEIS-483-TC-G11-J25-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series483
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)483-TC-G11-J25-15A
Related Links483-TC-G1, 483-TC-G11-J25-15A Datasheet, E-T-A Distributor
483-TC-G11-J25-15A Details Description
Related parts for 483-TC-G11-J25-15A
FUSE CERAMIC 25A 150VAC 63VDC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 4 CKT datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 130MA 5.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.02% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf