E-T-A 483-TC-G11-J25-7.5A
483-TC-G11-J25-7.5A picture photo
Mfg. Part Number
483-TC-G11-J25-7.5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 7.5A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
483-TC-G11-J25-7.5A.pdf
Availability of 483-TC-G11-J25-7.5A
QUANTITY
483-TC-G11-J25-7.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 483-TC-G11-J25-7.5A
Internal Part NumberEIS-483-TC-G11-J25-7.5A
Breaker TypeThermal
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)483-TC-G11-J25-7.5A
Related Links483-TC-G1, 483-TC-G11-J25-7.5A Datasheet, E-T-A Distributor
483-TC-G11-J25-7.5A Details Description
Related parts for 483-TC-G11-J25-7.5A
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 9.43"L X 4.72"W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 16SOIC datasheet.pdf
MINI-FIT BMI VERT HDR ASSY MF/BL datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
LIQUID TIGHT PLUG BLK .625" HL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 261MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 12QFN datasheet.pdf
3300UF 35V 18X35MM 105C 4000H datasheet.pdf