API Delevan 4922-821J
4922-821J picture photo
Mfg. Part Number
4922-821J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM SMD
Datasheet Download
4922-821J.pdf
Availability of 4922-821J
QUANTITY
4922-821J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4922-821J
Internal Part NumberEIS-4922-821J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4922
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating5.6A
Current - Saturation5.6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4922-821J
Related Links4922, 4922-821J Datasheet, API Delevan Distributor
4922-821J Details Description
Related parts for 4922-821J
IC REG LDO 5V 0.15A MINI5D datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A TSDSON-8 datasheet.pdf
TRANSISTOR PWR LDMOS SOT502A datasheet.pdf
HOUSING COVER datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 18POS GOLD datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICRO 100C P 6" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
5600UF 16V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf