API Delevan 4922R-50J
4922R-50J picture photo
Mfg. Part Number
4922R-50J
Brief Description
FIXED IND 12MH 65MA 93 OHM SMD
Datasheet Download
4922R-50J.pdf
Availability of 4922R-50J
QUANTITY
4922R-50J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4922R-50J
Internal Part NumberEIS-4922R-50J
Material - CoreFerrite
Inductance12mH
Tolerance±5%
Current Rating65mA
Current - Saturation65mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)93 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4922R-50J
Related Links4922, 4922R-50J Datasheet, API Delevan Distributor
4922R-50J Details Description
Related parts for 4922R-50J
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8MLPQ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM datasheet.pdf
ACCESSORY BACKSHELL CCT 3304 PR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS JAM NUT PIN M12 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf