Pomona Electronics 4935-BB-120
4935-BB-120 picture photo
Mfg. Part Number
4935-BB-120
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
SMA MALE/BNC MALE RG316/U 120"
Datasheet Download
4935-BB-120.pdf
Availability of 4935-BB-120
QUANTITY
4935-BB-120 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4935-BB-120
Internal Part NumberEIS-4935-BB-120
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information4935-BB-120 RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleSMA to BNC
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorBNC Male Plug
Length120" (3.05m) 10'
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max-
ColorBrown
FeaturesShielded
Operating Temperature165°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4935-BB-120
Related Links4935-, 4935-BB-120 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
4935-BB-120 Details Description
Related parts for 4935-BB-120
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SSD 16GB SCSI datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC VOLTAGE DIVIDER DGLT 8-UMAX datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING SIZE 13X25' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM W/BEZEL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf