Pomona Electronics 4964-SS-24
4964-SS-24 picture photo
Mfg. Part Number
4964-SS-24
Brief Description
CABLE BNC MALE LOW NOISE 24"
Datasheet Download
4964-SS-24.pdf
Availability of 4964-SS-24
QUANTITY
4964-SS-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4964-SS-24
Internal Part NumberEIS-4964-SS-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information4964-SS-24 RoHS Cert
Standard Package5
2nd ConnectorBNC Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeRG-58
Impedance50 Ohm
Frequency - Max10kHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4964-SS-24
Related Links4964-, 4964-SS-24 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
4964-SS-24 Details Description
Related parts for 4964-SS-24
IC CLOCK MLT/DIV LOW JTTR 24QSOP datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64TAP 2.5K 24-SOIC datasheet.pdf
IC SOUND PROCESSOR SCF 22SOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 700MA 260 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE ZNET 2.5 1MW RPSMA ANT AT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf