Pomona Electronics 4964-SS-240
4964-SS-240 picture photo
Mfg. Part Number
4964-SS-240
Brief Description
CABLE BNC MALE LOW NOISE 240"
Datasheet Download
4964-SS-240.pdf
Availability of 4964-SS-240
QUANTITY
4964-SS-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4964-SS-240
Internal Part NumberEIS-4964-SS-240
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information4964-SS-240 RoHS Cert
Standard Package2
2nd ConnectorBNC Male Plug
Length240.0" (6.1m) 20'
Cable TypeRG-58
Impedance50 Ohm
Frequency - Max10kHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4964-SS-240
Related Links4964-, 4964-SS-240 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
4964-SS-240 Details Description
Related parts for 4964-SS-240
IC ADC 8BIT 280KSPS SOT23-6 datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE 250V datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
GASKET BECU 9.4X18.4MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 580MA 375 MOHM datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 24PORT 324BGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf