Pomona Electronics 4964-SS-360
4964-SS-360 picture photo
Mfg. Part Number
4964-SS-360
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE BNC MALE LOW NOISE 360"
Datasheet Download
4964-SS-360.pdf
Availability of 4964-SS-360
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4964-SS-360 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4964-SS-360
Internal Part NumberEIS-4964-SS-360
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information4964-SS RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleBNC to BNC
1st ConnectorBNC Male Plug
2nd ConnectorBNC Male Plug
Length360" (9.14m) 30'
Cable TypeRG-58
Impedance50 Ohm
Frequency - Max10kHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4964-SS-360
Related Links4964-, 4964-SS-360 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
4964-SS-360 Details Description
Related parts for 4964-SS-360
BIT TRI-WING SZ4 0.98" datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CABLE CLAMP, 3/4" datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14VC SOD323 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 650MA 560 MOHM datasheet.pdf
HIGH POWER PFC CONTROLLER datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO213AA datasheet.pdf
BRD SPT SCREW MNT 64.52MM datasheet.pdf
CAP FILM 270PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf