Preci-Dip 499-V3-266-10-009101
499-V3-266-10-009101 picture photo
Mfg. Part Number
499-V3-266-10-009101
Brief Description
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
499-V3-266-10-009101.pdf
Availability of 499-V3-266-10-009101
QUANTITY
499-V3-266-10-009101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 499-V3-266-10-009101
Internal Part NumberEIS-499-V3-266-10-009101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)499-V3-266-10-009101
Related Links499-V3-266, 499-V3-266-10-009101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
499-V3-266-10-009101 Details Description
Related parts for 499-V3-266-10-009101
RES 0.33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 175X69MM 24VDC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
IC COMP TTL/CMOS 1CHAN 8-MSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
GRACE INERTIA PLUG HOUSING 10POS datasheet.pdf
VARISTOR 198V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf