Integrated Device Technology (IDT) 4EA1250A0Z4AACUGI
4EA1250A0Z4AACUGI picture photo
Mfg. Part Number
4EA1250A0Z4AACUGI
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
IC FREQUENCY SYNTHESIZER 10PIN
Datasheet Download
4EA1250A0Z4AACUGI.pdf
Availability of 4EA1250A0Z4AACUGI
QUANTITY
4EA1250A0Z4AACUGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4EA1250A0Z4AACUGI
Internal Part NumberEIS-4EA1250A0Z4AACUGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
Series4EA1250A0Z4
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 1125MHz, 150MHz, 200MHz, 250MHz
Frequency - Output 250MHz
OutputCMOS, LVDS
Voltage - Supply3.3V
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±50ppm
Current - Supply (Max)140mA (Typ)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4EA1250A0Z4AACUGI
Related Links4EA1250A, 4EA1250A0Z4AACUGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4EA1250A0Z4AACUGI Details Description
Related parts for 4EA1250A0Z4AACUGI
JFET P-CH 20MA 300MW NS-B1 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET .115" datasheet.pdf
HEADER OPEN CUP 3LVL .600 40POS datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf