Integrated Device Technology (IDT) 4EA1250A0Z4BACUGI
4EA1250A0Z4BACUGI picture photo
Mfg. Part Number
4EA1250A0Z4BACUGI
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
IC FREQUENCY SYNTHESIZER 10PIN
Datasheet Download
4EA1250A0Z4BACUGI.pdf
Availability of 4EA1250A0Z4BACUGI
QUANTITY
4EA1250A0Z4BACUGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4EA1250A0Z4BACUGI
Internal Part NumberEIS-4EA1250A0Z4BACUGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
Series4EA1250A0Z4
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 1125MHz, 150MHz, 200MHz, 250MHz
Frequency - Output 250MHz
OutputCMOS, LVDS
Voltage - Supply2.5V
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±50ppm
Current - Supply (Max)130mA (Typ)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4EA1250A0Z4BACUGI
Related Links4EA1250A, 4EA1250A0Z4BACUGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4EA1250A0Z4BACUGI Details Description
Related parts for 4EA1250A0Z4BACUGI
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
CARDEDGE 25POS .156 BLACK datasheet.pdf
HEADER 2POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 16MSOP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM FP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 (5 + 2 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf