Integrated Device Technology (IDT) 4EA1485A0Z4AACUGI8
4EA1485A0Z4AACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4EA1485A0Z4AACUGI8
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
IC OSCILLATOR QUAD MEMS 10PIN
Datasheet Download
4EA1485A0Z4AACUGI8.pdf
Availability of 4EA1485A0Z4AACUGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4EA1485A0Z4AACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4EA1485A0Z4AACUGI8
Internal Part NumberEIS-4EA1485A0Z4AACUGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
Series4EA1485A0Z4
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 174.175MHz, 74.25MHz, 148.35MHz, 148.5MHz
Frequency - Output 227MHz
OutputCMOS, LVDS
Voltage - Supply3.3V
Package / Case10-SMD, No Lead (QFN, LCC)
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±50ppm
Current - Supply (Max)140mA (Typ)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4EA1485A0Z4AACUGI8
Related Links4EA1485A0, 4EA1485A0Z4AACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4EA1485A0Z4AACUGI8 Details Description
Related parts for 4EA1485A0Z4AACUGI8
IC BUFFER 9BIT NON-INVERT 28PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 6COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (G-674-12X) datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 368 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 26POS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf