Semtech 4EX822K4
4EX822K4 picture photo
Mfg. Part Number
4EX822K4
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 4KV X7R RADIAL
Datasheet Download
4EX822K4.pdf
Availability of 4EX822K4
QUANTITY
4EX822K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4EX822K4
Internal Part NumberEIS-4EX822K4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.600" L x 0.375" W (15.30mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max)0.673" (17.10mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4EX822K4
Related Links4EX8, 4EX822K4 Datasheet, Semtech Distributor
4EX822K4 Details Description
Related parts for 4EX822K4
FUSE BOARD MOUNT 500MA 63VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN HT SHRK CBL ASMB 90DEG SZ10 datasheet.pdf
CONTROLLER 4-CAMERA BOX NPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL GLAND 6.5-9.5MM PG13.5 MET datasheet.pdf
TYPE4 SFTY LGHT CRTN AT 1623MM Q datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf