Integrated Device Technology (IDT) 4HF050000Z4BACUGI
4HF050000Z4BACUGI picture photo
Mfg. Part Number
4HF050000Z4BACUGI
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4HF050000Z4BACUGI.pdf
Availability of 4HF050000Z4BACUGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4HF050000Z4BACUGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF050000Z4BACUGI
Internal Part NumberEIS-4HF050000Z4BACUGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4HF
PackagingTray
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF050000Z4BACUGI
Related Links4HF05000, 4HF050000Z4BACUGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF050000Z4BACUGI Details Description
Related parts for 4HF050000Z4BACUGI
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2CH W/LNA 24-SSOP datasheet.pdf
IC INTERFACE CTLR POE-PD 8-TSSOP datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 11 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf