Integrated Device Technology (IDT) 4HF125000Z3AACUGI8
4HF125000Z3AACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4HF125000Z3AACUGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4HF125000Z3AACUGI8.pdf
Availability of 4HF125000Z3AACUGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4HF125000Z3AACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF125000Z3AACUGI8
Internal Part NumberEIS-4HF125000Z3AACUGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4HF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF125000Z3AACUGI8
Related Links4HF125000, 4HF125000Z3AACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF125000Z3AACUGI8 Details Description
Related parts for 4HF125000Z3AACUGI8
RES 200 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
FUSE 450A 690V BRITISH datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC DO218AB datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IMP100 O H V6P12C UG DEW39 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS DR LOW P datasheet.pdf