Integrated Device Technology (IDT) 4HF133330Z3AACUGI
4HF133330Z3AACUGI picture photo
Mfg. Part Number
4HF133330Z3AACUGI
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4HF133330Z3AACUGI.pdf
Availability of 4HF133330Z3AACUGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4HF133330Z3AACUGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF133330Z3AACUGI
Internal Part NumberEIS-4HF133330Z3AACUGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4HF
PackagingTray
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF133330Z3AACUGI
Related Links4HF13333, 4HF133330Z3AACUGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF133330Z3AACUGI Details Description
Related parts for 4HF133330Z3AACUGI
DIODE GEN PURP 50V 1A MELF datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG04G/AF04/AFE04T datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 90A TO-263 datasheet.pdf
WIREWAY COVER PLATE 6X6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
STRIPAX PLUS 2.5 W/CERT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A datasheet.pdf