Integrated Device Technology (IDT) 4HF156250Z4BACTGI
4HF156250Z4BACTGI picture photo
Mfg. Part Number
4HF156250Z4BACTGI
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4HF156250Z4BACTGI.pdf
Availability of 4HF156250Z4BACTGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4HF156250Z4BACTGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF156250Z4BACTGI
Internal Part NumberEIS-4HF156250Z4BACTGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4HF
PackagingTray
TypeMEMS (Silicon)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF156250Z4BACTGI
Related Links4HF15625, 4HF156250Z4BACTGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF156250Z4BACTGI Details Description
Related parts for 4HF156250Z4BACTGI
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD CONTROL STEPPER MOTOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
C/A LC TO LC MM 2.0MM 10M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
10CCT PICOFLEX 110MM LONG datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7T 1210 datasheet.pdf