Integrated Device Technology (IDT) 4HF156253Z3ABCUGI8
4HF156253Z3ABCUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4HF156253Z3ABCUGI8
Brief Description
OSC MEMS 156.253MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4HF156253Z3ABCUGI8.pdf
Availability of 4HF156253Z3ABCUGI8
QUANTITY
4HF156253Z3ABCUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF156253Z3ABCUGI8
Internal Part NumberEIS-4HF156253Z3ABCUGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series4HF
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency156.253MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF156253Z3ABCUGI8
Related Links4HF156253, 4HF156253Z3ABCUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF156253Z3ABCUGI8 Details Description
Related parts for 4HF156253Z3ABCUGI8
TRANS NPN 45V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 32-QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM datasheet.pdf
CLIP METER TEST COPPER 20A 2.28" datasheet.pdf
RES 208K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 10 POS FEMALE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
BALUN TRANSFORMER FLIPCHIP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 70MA 11 OHM SMD datasheet.pdf