Integrated Device Technology (IDT) 4MA025000Z3AACTGI8
4MA025000Z3AACTGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA025000Z3AACTGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA025000Z3AACTGI8.pdf
Availability of 4MA025000Z3AACTGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA025000Z3AACTGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA025000Z3AACTGI8
Internal Part NumberEIS-4MA025000Z3AACTGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA025000Z3AACTGI8
Related Links4MA025000, 4MA025000Z3AACTGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA025000Z3AACTGI8 Details Description
Related parts for 4MA025000Z3AACTGI8
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPST 48LQFP datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.15W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf