Integrated Device Technology (IDT) 4MA050000Z3AACUGI
4MA050000Z3AACUGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA050000Z3AACUGI
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA050000Z3AACUGI.pdf
Availability of 4MA050000Z3AACUGI
QUANTITY
4MA050000Z3AACUGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA050000Z3AACUGI
Internal Part NumberEIS-4MA050000Z3AACUGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTray
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)105mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA050000Z3AACUGI
Related Links4MA05000, 4MA050000Z3AACUGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA050000Z3AACUGI Details Description
Related parts for 4MA050000Z3AACUGI
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 50MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8004AR datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf