Integrated Device Technology (IDT) 4MA066000Z3AACUGI8
4MA066000Z3AACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA066000Z3AACUGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 66.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA066000Z3AACUGI8.pdf
Availability of 4MA066000Z3AACUGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA066000Z3AACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA066000Z3AACUGI8
Internal Part NumberEIS-4MA066000Z3AACUGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA066000Z3AACUGI8
Related Links4MA066000, 4MA066000Z3AACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA066000Z3AACUGI8 Details Description
Related parts for 4MA066000Z3AACUGI8
FERRULE WIRE WHITE 18AWG 500PC datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 3.5A 32SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 15MM datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
MICRO 9C P 18" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf