Integrated Device Technology (IDT) 4MA133000Z3AACTGI
4MA133000Z3AACTGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA133000Z3AACTGI
Brief Description
OSC MEMS 133.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA133000Z3AACTGI.pdf
Availability of 4MA133000Z3AACTGI
QUANTITY
4MA133000Z3AACTGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA133000Z3AACTGI
Internal Part NumberEIS-4MA133000Z3AACTGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA133000Z3AACTGI
Related Links4MA13300, 4MA133000Z3AACTGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA133000Z3AACTGI Details Description
Related parts for 4MA133000Z3AACTGI
17P MTA156 ASSY 20AWG YEL LF datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.41K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG FLEX 32POS PINS datasheet.pdf
DIODE STD REC 80A DO-5 datasheet.pdf