Integrated Device Technology (IDT) 4MA133330Y3BACUGI8
4MA133330Y3BACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA133330Y3BACUGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA133330Y3BACUGI8.pdf
Availability of 4MA133330Y3BACUGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA133330Y3BACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA133330Y3BACUGI8
Internal Part NumberEIS-4MA133330Y3BACUGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA133330Y3BACUGI8
Related Links4MA133330, 4MA133330Y3BACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA133330Y3BACUGI8 Details Description
Related parts for 4MA133330Y3BACUGI8
IC FPGA 320 I/O 672FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 4.08A (Switch) eSIP-7F datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT RA SKT datasheet.pdf
21 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC TXRX PHY WAKEUP/TIMOUT 8SOIC datasheet.pdf
CAP POLY 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf