Integrated Device Technology (IDT) 4MA159375Z3AACUGI8
4MA159375Z3AACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA159375Z3AACUGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 159.375MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA159375Z3AACUGI8.pdf
Availability of 4MA159375Z3AACUGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA159375Z3AACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA159375Z3AACUGI8
Internal Part NumberEIS-4MA159375Z3AACUGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency159.375MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA159375Z3AACUGI8
Related Links4MA159375, 4MA159375Z3AACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA159375Z3AACUGI8 Details Description
Related parts for 4MA159375Z3AACUGI8
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC SSTL-II PLL CLK-DRVR 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 2X2 VERT BRKWAY GOLD datasheet.pdf
DAMPER ROTARY SNAP IN BLK datasheet.pdf
36 WAY VERT MALE CONN datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
MICRO 25C S 20" WHT datasheet.pdf