Integrated Device Technology (IDT) 4MA161133Z4AACTGI
4MA161133Z4AACTGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA161133Z4AACTGI
Brief Description
OSC MEMS 161.133MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4MA161133Z4AACTGI.pdf
Availability of 4MA161133Z4AACTGI
QUANTITY
4MA161133Z4AACTGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA161133Z4AACTGI
Internal Part NumberEIS-4MA161133Z4AACTGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency161.133MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA161133Z4AACTGI
Related Links4MA16113, 4MA161133Z4AACTGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA161133Z4AACTGI Details Description
Related parts for 4MA161133Z4AACTGI
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CABINT VISNCB 19.72X23.62X17.72" datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 10A datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 36X75" A MED datasheet.pdf
RES SMD 2.499K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf